Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز440
دیروز712
در هفته4722
در ماه19471
مجموع2379125

بازدید کنندگان برخط

1
Online

گزارش ویژه چهارشنبه 04/07/1386

دیپلماسی عزت

 

Image در شصت و دومين نشست مجمع عمومي سازمان ملل رئيس‌جمهور نظام استكباري را استيضاح كرد

موضوع هسته‌اي خاتمه يافته است، پنج سال مزاحم ملت ايران شديد

قدرت هاي زورگو آبروي سازمانهاي جهاني را قرباني خواسته هاي خود نكنند

احمدي نژاد خواستار تشكيل جبهه "همبستگي براي صلح" در جهان شد

 

دكتر محمود احمدي نژاد رييس جمهوري اسلامي ايران در شصت و دومين مجمع عمومي سازمان ملل متحد گفت: در ميان همه سازمانهاي ناكارآمد، متأسفانه شوراي امنيت سازمان ملل در صدر قرار دارد.

رييس جمهوري اسلامي ايران بابيان اينكه موضوع هسته اي ايران خاتمه يافته و به يك امر عادي در آژانس بين المللي انرژي اتمي بدل شده است، تاكيد كرد: ملت ايران برخلاف قدرتهاي انحصار طلب آماده است دستاوردهاي خود درزمينه دستيابي به فناوري صلح آميز هسته اي را در اختيار ديگر كشورها قرار دهد.

محمود احمدي نژاد عصر دیروز به وقت محلي در اجلاس مجمع عمومي سازمان ملل متحد، با اشاره به رفتارهاي ناشايست برخي قدرت ها در برخورد با ملت ايران در مساله هسته اي گفت: به كساني كه حدود پنج سال مزاحم ملت ايران شدند نصيحت مي كنم كه از تاريخ و اقدامات اخيرخود عبرت بگيرند و با ديگر اعضاء سازمانهاي بين المللي چنين نكنند و آبروي سازمانهاي جهاني را قرباني خواسته هاي خود نكنند زيرا امروز ملت ها بيدارند و مي ايستند. رييس جمهوري اسلامي ايران در بخش ديگري از سخنان خود، برخي چالش هاي امروز جهان را برشمرد و با تاكيد بر اين كه دوران مناسبات برخاسته از جنگ دوم جهاني و دوران انديشه هاي مادي مبتني بر خودخواهي و سيطره طلبي پايان يافته است، تصريح كرد: ملتها و دولت ها مجبور نيستند كه تابع بي عدالتي برخي قدرتهايي باشند كه شايستگي رهبري و تدبير امور جهان را از دست داده اند.

احمدي نژاد با بيان اينكه بشر از يك گردنه سنگين تاريخي عبور كرده و دوران گرايش به توحيد، پاكي، مهرورزي، احترام به ديگران، عدالت و صلح طلبي واقعي آغاز شده است، اظهارداشت: طبق وعده الهي حق پيروز است و زمين به انسان هاي صالح به ارث خواهد رسيد و آزادگان، مومنان و مردم جهان بايد با خدمت به انسانها و عدالت خواهي، فرصت تحقق اين وعده بزرگ الهي را فراهم كنند.

رئيس جمهور تنها راه اصلاح پايدار را بازگشت به تعليمات انبياي الهي، يكتا پرستي، احترام به كرامت انسانها و جاري شدن عشق و محبت در همه تعاملات، مناسبات و قوانين و سپس اصلاح ساختارها دانست و تصريح كرد: براي تحقق اين هدف از همگان دعوت مي كنم تا جبهه برادري ، دوستي و صلح پايدار برپايه خداپرستي و عدالت را تحت عنوان « همبستگي براي صلح» تشكيل دهيم و ازتجاوزها و خودخواهي ها جلوگيري و فرهنگ محبت و عدالت را ترويج كنيم و اعلام مي كنم كه جمهوري اسلامي ايران با كمك همه دولتها و ملتهاي مستقل ، صلح طلب و عدالت خواه در اين مسير حركت خواهد كرد.

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ملتها و دولت ها مجبور نيستند كه تابع بي عدالتي برخي قدرتها باشند . آنان به دلايلي كه ذكر شد شايستگي رهبري و تدبير امور جهان را از دست داده اند. من رسما اعلام مي كنم كه ؛ دوران مناسبات برخاسته از جنگ دوم جهاني و دوران انديشه هاي مادي مبتني بر خودخواهي و سيطره طلبي پايان يافته است. وي تاكيد كرد: بشر از يك گردنه سنگين تاريخي عبور كرده است و دوران گرايش به توحيد، پاكي ، مهرورزي، احترام به ديگران، عدالت و صلح طلبي واقعي آغاز شده است. وعده الهي است كه حق پيروز است و زمين به انسانهاي صالح به ارث خواهد رسيد .

احمدي نژاد گفت: اي آزادگان، مومنان و مردم جهان به خدا اميدوار باشيد و اي تشنگان ارزشهاي متعالي در هر كجا كه هستيد بكوشيد تا با خدمت به انسانها و عدالت خواهي ، فرصت تحقق اين وعده بزرگ الهي را فراهم كنيد . دوران تاريكي ها پايان مي پذيرد، اسيران به خانه هاي خود برمي گردند، سرزمينهاي اشغالي آزاد مي گردد، فلسطين و عراق از سلطه اشغالگران آزاد مي شود و مردم اروپا و امريكا از فشار صهيونيستها رهايي خواهند يافت .

وي تاكيد كرد: بدون ترديد موعود امم و مصلح كل و نجات بخش نهايي و آخرين پيك آسماني مي آيد و همراه همه خداپرستان، عدالت طلبان و مهرورزان، آينده درخشان را بر پا و جهان را پر از عدل و زيبايي خواهد كرد. اين وعده خدا است و وعده خدا تخلف نمي پذيرد. بيائيد ما هم سهمي در تحقق اين همه شكوه و زيبايي داشته باشيم .

احمدي نژاد گفت: به اميد آينده روشن بشري و طلوع صبح رهايي و آزادي همه انسان ها و محو مظاهر ظلم ، نفرت و خشونت و حاكميت كامل عشق و محبت در سراسر جهان . آينده اي كه آن را نزديك مي بينم .

دست نوشته رئيس جمهور در دفتر سازمان ملل

اميدوارم اين سازمان بتواند نقش خود را در برپايي صلح و امنيت پايدار به طور واقعي و کامل ايفا نمايد.

احمدي نژاد -  رئيس جمهوري اسلامي ايران - سيزدهم رمضان المبارک 1428

واکنش منابع خبري دنيا به سخنراني احمدي نژاد در دانشگاه کلمبيا:

احمدي نژاد با آرامش، مواضع خود را تشريح کرد

سخنراني رئيس جمهوري اسلامي ايران که به رغم فضاسازي سنگين رسانه هاي نومحافظه کاران امريکا به ويژه فاکس نيوز، در دانشگاه کلمبيا برگزار گرديد، همچنان موضوع تحليل و گزارش خبرگزاريها و شبکه هاي خبري دنياست. اين واکنش ها در حالي ادامه دارد که در اغلب آنها، آرامش احمدي نژاد در پاسخ به سوالات مورد تأکيد قرار گرفته و تلاش صهيونيستها براي اغتشاش در جلسه بي نتيجه ارزيابي شده است.

با اين حال، اين منابع خبري، سخنان آغازين رئيس دانشگاه کلمبيا را که تحت فشار لابي صهيونيستها در اظهاراتي کوتاه، به رئيس جمهور ايران توهين کرده بود، به صورت برجسته اي بازتاب داده اند.

*خبرگزاري آلمان: احمدي نژاد به رغم توهین ها با آرامش ازمواضعش گفت

از لحظه اي كه رييس دانشگاه كلمبيا ميزبان محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران وي را ديكتاتوري كوچك و بي رحم، ناميد، مشخص بود كه احمدي نژاد براي يك سخنراني سخت در مقابل حضار آماده مي شود. به رغم برخي اعتراضهای تند، احمدي نژاد با آرامش ازمواضعش مبني بر اينكه فعاليتهاي هسته اي ايران صلح آميز است و اينكه واقعه هولوكاست نيازمند مدارك تاريخي است، گفت.


 

*آسوشيتدپرس: آمریکا بازی می کند، برای مذاکره باید جدی بود

به گزارش آسوشيتدپرس از نيويورك، اسقف "دزموند توتو" در مورد تصميم دانشگاه كلمبيا به دعوت از احمدي نژاد براي سخنراني در اين دانشگاه، ضمن انتقاد از دولت بوش به دليل خودداري از درگير شدن در مذاكرات بيشتر با مقامات ايران گفت: تلاشهاي ديپلماتيك اخير چيزي بيش از يك تيله بازي نيست.

این برنده جايزه صلح نوبل تاكيد كرد كه دولت آمريكا در صورتي كه خواهان برقراري صلح بين ملتها باشد بايد باب مذاكره با ايران را بيشتر باز كند. مذاكره چيزي نيست كه بين دوستان انجام شود. بلكه اين دشمنان بويژه دشمنان سر سخت هستند كه مذاكره مي كنند.

*الجزيره:‌لابی‌صهیونیستها‌در‌ايفاي‌پروژه‌توهین‌‌به‌‌احمدی‌نژاد، شکست خورد

شبكه تلويزيوني الجزيره كه بخشي از سخنراني رئيس جمهور ايران را به طور زنده پخش كرد. با قطع اين پخش زنده و در حالي كه سخنراني احمدي نژاد ادامه داشت اظهارات خبرنگار خود را در مقابل دانشگاه كلمبيا به طور زنده پخش نمود.

خبرنگار شبكه تلويزيوني الجزيره در مقابل دانشگاه كلمبيا در نيويورك با اشاره به حضور دهها تن که در تصویر دیده می شدند گفت: تعداد كساني كه در اعتراض به سخنراني احمدي نژاد مقابل دانشگاه كلمبيا تظاهرات كردند كمتر از حد انتظار بود و بسياري از اين افراد غير دانشجو و كساني بودند كه سازمانهاي يهودي نيويورك آنها را مقابل دانشگاه كلمبيا جمع كرده بودند.

این شبکه همچنین در مصاحبه با یک نويسنده و پژوهشگر سياسي مقيم نيويورك، رفتار رئيس دانشگاه كلمبيا با رئيس جمهور ايران را ناشي از فشارگروههاي صهيونيستي دانست.

وی تصریح کرد: رفتار رئيس دانشگاه كلمبيا اهانت به رئيس جمهور يك كشور صرفنظر از هويت اين رئيس بود. ايران كشوري مستقل و داراي حاكميت است و احمدي نژاد نماينده اين كشور در دانشگاه كلمبيا بود؛ بنابراين آنچه از زبان رئيس دانشگاه كلمبيا شنيديم خروج از چارچوب اخلاقيات دانشگاهي تحت فشار لابي صهيونيستي در واشنگتن و راستگرايان تندرو مسيحي بود و معتقدم در نهايت در رساندن پيام خود هم از جنبه دانشگاهي و هم از جنبه سياسي شكست خورد.

*يونايتدپرس: مخالفان و موافقان احمدي نژاد به هم توهين كردند

خبرگزاري يونايتدپرس از نيويورك گزارش داد: معترضين موافق و مخالف محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري ايران، روز دوشنبه در جريان سخنراني بحث برانگيز اين رهبر ايرانی خطاب به گروهي از مدعوين دانشگاه كلمبيا، توهين هايي رد و بدل كردند. در حاليكه در بين چند صد تظاهركننده حاضر در محل اكثر آنان به شدت مخالف ديدار احمدي نژاد بوده و با سردادن شعارهايي ايران را متهم مي كردند كه يك كشور حامي ترور است، گروهي از ايرانيان نيز براي حمايت از رئيس جمهوري ايران و كشورشان حضور داشتند.

*فاكس نيوز: باید بودجه دانشگاه کلمبیا را قطع کرد

به گزارش شبكه تلويزيوني فاكس نيوز، دانكن هانتر نماينده جمهوريخواه در كنگره امريكا تهديد كرد از اينكه احمدي نژاد اجازه يافته است در دانشگاه كلمبيا سخنراني كند به قدري ناخرسند است كه مي خواهد بودجه فدرال اين دانشگاه را قطع كند.

وی گفت: من براي رئيس دانشگاه كلمبيا نامه اي نوشتم و گفتم كه به سوي قطع بودجه دانشگاه كلمبيا گام برخواهم داشت و حال چه كساني در اين راه به من بپيوندند و يا نپيوندند من كار خود را انجام مي دهم.

*رويترز: استقبال زهردار دانشگاه کلمبیا از احمدي نژاد

احمدي نژاد در دانشگاه كلمبيا با استقبال زهرداري روبرو شد و مورد حمله منتقداني قرار گرفت كه معتقد بودند نبايد به يك نفي كننده هولوكاست مجال سخنراني در اين دانشگاه را داد.

او دوشنبه در يك گردهمايي در نيويورك كه در آن وي ايران را يك كشور صلح دوست و قرباني تروريسم معرفي كرد، با يك دانشگاهي آمريكا كه وي را يك "ديكتاتور كوچك و بيرحم" خواند، درگير شد.

در تالار دانشگاه كه در آن احمدي نژاد خطاب به700 نفر سخنراني كرد كه 80 درصد آنان دانشجو بودند. وي در واكنش به چالشي كه اظهارات قبلي اش در مورد محو شدن اسرائيل از صحنه روزگار براي وي ايجاد كرده است، گفت: نگراني اين است كه چرا فلسطيني ها بايد دچار درد و رنج شوند.

*بی بی سی: استقبال دانشجویان از مواضع احمدی نژاد درباره فلسطین

یکی از سئوال کنندگان از آقای احمدی نژاد پرسید که آیا شخص او یا دولت او خواستار نابودی اسرائیل است؟ رییس جمهور ایران در این مورد گفت: "ما همه ملت ها را دوست داریم" و با شرح وضعیت یهودیان در ایران، دیدگاه های خود در مورد حل بحران خاورمیانه از طریق رجوع به همه پرسی و لزوم اعاده حقوق فلسطینیان را مطرح کرد که با استقبال گروهی از حاضران در جلسه مواجه شد.

در مورد هولوکاست، آقای احمدی نژاد گفت که حتی اگر کشتار میلیون های یهودی به دست آلمان نازی درست هم باشد، دلیل نمی شود که از این حادثه برای نقض حقوق فلسطینیان بهره برداری شود.


 

وقتی پلاکارد اضافه می آید!

حدود 250 نفر در  تجمع ضدانقلابیون علیه احمدی نژاد و در مقابل مقر سازمان ملل شرکت کردند .این افراد که پلاکاردهایی نیز در دست داشتند ، خواستار اخراج احمدی نژاد از مقر سازمان ملل شدند.یکی از تظاهرکنندگان به خبرگزاری فرانسه گفت: احمدی نژاد دروغ می گوید، او به دنبال سلاح اتمی است و می خواهد منطقه را در جنگ و خونریزی فرو ببرد.

شایان ذکر است عناصر ضد انقلاب از دوهفته ی پیش تلاشهای گسترده ای را برای شرکت مردم در تظاهرات ضد احمدی نژاد شروع کرده بودند به طوری که اتوبوسهایی نیز در نقاط مختلف امریکا مستقر شده بودند تا تظاهرکنندگان را به نزدیکی مقر سازمان ملل در نیویورک برسانند که البته بسیاری از اتوبوسها خالی از مسافر به محل رسیدند.


 

اسرائیل هم مدعی صلح طلبی شد

تسیپی لیونی" وزیر امور خارجه اسرائیل با حضور در جمع تظاهرکنندگان یهودی ضد احمدی نژاد به ایراد سخنرانی پرداخت.

در زیر به گوشه ای از سخنان جالب وی اشاره می کنیم:

*ما در برابر مقر سازمان ملل متحد گرد آمدیم سازمانی که با این هدف برپا شد که دیگر نگذارد جنگی رخ دهد و جنایتی علیه ملت ها صورت گیرد و امروز ما سازمان ملل را فرا می خوانیم که وعده خود را عملی سازد.

*از تنفر دست بردارید، تحریکات را کنار بگذارید، ترور را متوقف سازید و از نیت تولید بمب اتمی منصرف شوید، آنگاه است که خواهید توانست وارد شوید.

*اشتباه نکنید ایران تنها برای اسرائیل یک تهدید نیست، تنها یک تهدید برای دیگر همسایگان نیست، بلکه تهدیدی برای همه جهانیان است و امروز ما می پرسیم: دنیا کجاست؟ ارزش های جهانشمول کجا رفتند؟ چرا دنیا این چنین تردید می کند؟ تردید می کند در هنگامی که حکومت ایران سایه سیاه ترور را در سراسر دنیا گسترده است.

*این یک همایش ناشی از ترس نیست، بلکه همایشی برای ابراز پایمردی است همایشی برای آنهایی است که به صلح و همزیستی باور دارند.

*دیگر بس است، برخیزید و از ارزش هایی که به آنها باور دارید دفاع کنید، تا هنگامی که چنین نکنید، ما آرام نخواهیم نشست، و ساکت نخواهیم شد.


 

احمدي‌نژاد با استدلال منطقي موجب عزت و افتخار ملت ايران شد

غلامعلي حداد عادل رئيس مجلس شوراي اسلامي در نطق امروز چهارشنبه در جلسه علني مجلس ضمن تبريك سالروز ولادت امام حسن مجتبي (ع)، از احمدي‌نژاد كه با حضور خود در مجمع عمومي سازمان ملل و در دانشگاه كلمبيا در جمع استادان و دانشجويان با سخنراني شجاعانه خود موجب عزت و افتخار ملت ايران شد، قدرداني كرد و افزود: رئيس جمهور ما توانست از فرصت سفر به آمريكا بهترين استفاده را به عمل آورد و با سخنراني‌هاي آگاهي بخش خود پيام صلح طلبي ملت ايران را به گوش همه مردم جهان برساند و از حقوق، منافع و مصالح ملت ايران با شجاعت و صراحت دفاع كند.

حداد عادل استقبال شگفت آور دانشجويان دانشگاه كلمبيا از سخنراني رئيس جمهور ايران را نشانگر آن دانست كه انقلاب اسلامي در جهان امروز حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارد و جهان نيز تشنه شنيدن پيام توحيد، صلح و عدالت است كه ايران با انقلاب اسلامي خود پرچمدار و منادي اين پيام است.

رئيس مجلس بازنده اصلي راجنگ طلبان آمريكا وصهيونيست‌ها خواندوبرنده اصلي را رئيس جمهورايران برشمردوافزود برنده اصلي صلح و دوستي با ملت‌ها و انقلاب اسلامي بود كه با الهام از اسلام پيام آور بيداري، صلح، استقلال و آزادي است.

اظهارات حداد در مورد احمدي‌نژاد با تشويق نمايندگان مجلس مواجه شد.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom