22 مرداد 1401 ساعت 14:27

بسم الله الرحمن الرحیم

گام دوم انقلاب اسلامی، مرحله‌ای مهم در تحقق اهداف، آرمان‌ها و کمال انقلاب اسلامی است که فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی را با تمرکز بر خودسازی، جامعه‌پردازی و تمدن‌سازی رقم می‌زند؛ افق متعالی و مقدس بزرگ‌ترین انقلاب عصر حاضر بر اساس تحول، ترقی و تکامل و ایجاد بسترهای رشد نظام انقلابی و جامعه مترقی اسلامی بر پایه‌های دیانت و عقلانیت و جامعیت اسلامیت و جمهوریت و بهره‌مندی از استعدادهای انسانی و استفاده از منابع و ظرفیت‌های داخلی و قدرت درونی و اقتدار خارجی، شکل و ارتقاء می‌یابد که این مهم، گفتمانی توحیدی و ترجمان حکومت نبوی و علوی و راهبردی مطمئن در به کمال رسیدن انسان‌ها و جوامع بر مبنای مکتب اسلام و رویه‌ی حکمرانی دینی می‌باشد.

 

رفتارسنجی ملت‌ها در ابراز عملیِ اندیشه‌‌ تحول‌خواهی و تأثیر آن‌ها در توفیقات حقیقی و پایدار، دو رکن مهم است که در پرتو هدایت‌های رهبران و‌ پایبندی کارگزاران به «اصل خدمت» مسیر رسیدن به اهداف دنیوی و اخروی را هموار و میسّر می‌سازد و این همان خصوصیت ممتاز و خواسته‌ی ملت مؤمن و وفادار ایران است که چله‌ی اول انقلاب را با بصیرت و صلابت طی نموده و تحسین جهانیان را برانگیخته است و انتظار و امتدادی روشن تا ظهور ولایت عظمی ارواحنا فداه را ترسیم می‌نماید.

ملت بزرگ ایران با بینشی عمیق و توکل بر خداوند منان و اتکاء به ظرفیت‌های داخلی و کارآمدی و توانمندی در حل مشکلات و فارغ از ناملایمت‌ها و ملامت‌های جبهه‌ی کفر و استکبار، در سال‌های متمادی، بااراده‌ای محکم و گام‌های استوار در صیانت از انقلاب و ارزش‌ها و دست‌آوردهای نهضت عظیم اسلامی، ثابت‌قدم و در برابر فتنه‌ها و توطئه‌ها، باصلابت ایستادگی نموده‌اند و باایمان و امید، منظومه‌ای باورنکردنی از شگفتی‌ها و مجموعه‌ای از افتخارات بهت‌آور را در سطوح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی را خلق کرده‌اند و این‌همه در گام اول انقلاب رقم خورده است.

امروز نیز ملت شریف و فهیم ایران اسلامی با فرهیختگی و درک نخبگانی از موقعیت و محوریت جمهوری اسلامی، با عزمی جزم و با جدیّت، راه رسیدن به قله‌های افتخار را بیشتر از قبل شناخته و  ادامه خواهد داد و با ورود به عرصه‌های تأثیرگذار، حافظ دست‌آوردهای انقلاب خواهد بود و نیز با هوشمندی و مناعت طبع، فاصله‌ی میان بایدها و واقعیت‌ها را درک می‌کند و برای رسیدن به جایگاه واقعی تلاشی مضاعف خواهد داشت.

ملت فهیم ایران اسلامی! مهم‌ترین رویداد پیش‌رو، انتخابات ریاست جمهوری است که فریضه‌ای دینی،مظهر اراده و وحدت ملی و مردم‌سالاری دینی و نماد اسلامیت و جمهوریت نظام جمهوری اسلامی ایران می‌باشد و بخش اعظمی از اتفاقات و توفیقات آینده در عرصه انتخابات رقم خواهد خورد؛ مشارکت بالا و انتخاب شایسته فردی که دارای سابقه و شناخت از مسائل اصلی و اساسی کشور باشد، دستیابی به اهداف عالیه ذکرشده و رفع مشکلات موجود با حضور حداکثری در انتخابات ممکن خواهد شد.

ملت غیور ایران اسلامی! دشمنان مکتب و‌ مملکت تمام ظرفیت رسانه‌ای خود را در دلسرد نمودن و ایجاد ناامیدی، سعی در تضعیف اراده‌ و همت همگان دارد؛ تخریب اصل انتخابات و مشارکت مردمی را در صدر شیطنت‌های خود قرار داده است که مراقبت از این توطئه‌ها در هنگامه عبور به مقطع حساس و گام دوم انقلاب، ضرورتی دوچندان دارد.

دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با تأسی به سیره‌ی نظری و عملی رهبر کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی قدس‌سره‌الشریف و رهنمودهای حکیمانه و راهگشای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای مدظله‌العالی و با توجه به جایگاه انتخابات، حق تعیین سرنوشت و  اهمیت ویژه انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، همگان را به حضور و مشارکت بالا در این عرصه‌ی سرنوشت‌ساز، دعوت و از عموم نخبگان، اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی و مؤثرین در جامعه تقاضا دارد رسالت دینی و انقلابی خویش را در ترویج شاخص‌های انتخابات در تراز انقلاب اسلامی و تبیین معیارهای انتخاب اصلح را مانند همیشه انجام تا به فضل الهی، آینده‌ای درخشان‌تر از امروز برای کشور و ملت عزیزمان رقم خورد. ان‌شاءالله تعالی

 

دبیرخانه بیانیه گام دوم انقلاب جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
۱۴۰۰/۳/۱۸

امروز451
دیروز729
در هفته3937
در ماه8924
مجموع2436405

بازدید کنندگان برخط

4
Online

بالای صفحه