Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز3436
دیروز3229
در هفته6665
در ماه10013
مجموع1876405

بازدید کنندگان برخط

2
Online

پيام حضرت آيت الله يزدی ؛ ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به اجلاسيه مجازی «ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی»

بسم الله الرحمن الرحيم

«وَ إِنَّ الظَّالِمينَ بَعْضُهُمْ أَوْلِياءُ بَعْضٍ وَ اللَّهُ وَلِيُّ الْمُتَّقينَ» (جاثية: 19)

مسلمانان آزاده و مؤمنان انقلابی سال‌هاست شاهد رفت و آمدها و هماهنگی‌های پيدا و نهان برخی حاکمان فاسد با جبهة استکبار و رژيم ظالم و جعلی صهيونيستی هستند. هيچ‌گاه تجاهر به رابطة با اين رژيم و پشت کردن به اسلام و امت اسلامی از سوی حاکمان فاسق و دست‌نشاندة استکبار دور از انتظار نبوده است.

از اين فاسقان انتظاری جز اين نيست؛ «أَمْ حَسِبَ الَّذينَ اجْتَرَحُوا السَّيِّئاتِ أَنْ نَجْعَلَهُمْ كَالَّذينَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَواءً مَحْياهُمْ وَ مَماتُهُمْ ساءَ ما يَحْكُمُونَ»(جاثية: 21) هرچند آشکارشدن پليدی‌های پنهان تأسف‌انگيز است؛ حساب مردم و امت اسلامی از حاکمان ظالم جداست. آزادگان جهان به‌ويژه مؤمنان انقلابی هرگز رژيم اشغالگر صهيونيستی را به رسميت نمی‌شناسند. به فضل الهی، نمايش‌ها و تحرّکات مشتی وابسته و سرسپردة استکبار، امت اسلامی را از ادامه راه نااميد نمی‌کند؛ بلکه حقانيت و روشنی راه را واضح‌تر و مؤمنان را به پيروزی جبهة حق اميدوارتر می‌کند. مسألة اشغال فلسطين هيچ‌گاه مسألة اين فاسقان و منافقان نبوده است. مسألة فلسطين مسأله‌ای انسانی و يکی از اساسی‌ترين مسايل اسلام است. هرکه به ظالمان اشغالگر بپيوندد به منشأ جرم و جنايت پيوسته و در سرنوشت محتوم ظالمان شريک است؛ «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً؛ فَأُوْلئِكَ يُبَدِّلُ اللَّهُ سَيِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحيماً» (فرقان: 70).

خدا را شاکريم که مردم عزيز ايران اسلامی با پيروی از امام راحل قدّس‌الله‌نفسه‌الزکيّة و رهبر معظم انقلاب مدّظلّه‌الوارف همواره در جبهة حق و پشتيبانی از مردم مظلوم فلسطين، مقاوم و ثابت‌قدم بوده‌اند. امروز وظيفة همگانی امت اسلامی، همراهی و پشتيبانی جبهة حق؛ و روشن نگاه‌داشتن اين راه است. ان شاء الله کوشش شما دانش‌آموختگان مکتب اهل بيت عليهم السلام برای بيان اعتراض به رفتار شوم برخی دست‌نشاندگان استکبار و حمايت از مردم مظلوم فلسطين و تقابل با جبهة استکباری ظلم و طاغوت مشمول اجر و قرب الهی است. از خدای تعالی خاضعانه مسئلت دارم اقدام شايستة شما استادان انقلابی حوزه‌های علميه را در برگزاری اين اجلاسية به نيکوترين وجه بپذيرد و به زبان و قلم و قدم‌های شما عزيران برکت دهد. مجاهدت‌ها و همة فعل و ترک‌های خود را لوجه‌الله خالص کنيد و مطمئن باشيد که با تقوا و جهاد خالص بن‌بست‌ها برطرف و مسير فلاح گشوده می‌شود.

«وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزيزِ الْحَكيمِ» (آل عمران: 126)

محمد يزدی

قم مقدس ـ سوم ربيع‌الثاني 1442 برابر با بيست و نهم آبان‌ماه 1399

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom