بيانيه‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 19/08/1383

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
ملّت‌ مسلمان‌ و غيرتمند!‌

در آستانه‌ روز جهاني‌ قدس‌، ضمن‌ شكر و سپاس‌ ليالي‌ متبركه‌ قدر، قبولي‌ طاعات‌ و عبادات‌ روزه‌داران‌ عزيز را از خداوند منّان‌ خواستاريم‌.

ربع‌ قرن‌ از اعلام‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وسيله‌ معمار كبير انقلاب‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ رضوان‌الله‌ تعالي‌ عليه‌ مي‌گذرد.

استفاده‌ هوشمندانه‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌) از مظلوميّتي‌ تاريخي‌ و انگيزه‌ صحيح‌ عدالت‌خواهي‌ همراه‌ با فراهم‌ نمودن‌ زمينه‌اي‌ مشترك‌ ميان‌ همه‌ مسلمانان‌ جهان‌، روز جهاني‌ قدس‌ را به‌ واقعه‌اي‌ ماندگار و غير قابل‌ انكار در جهان‌ اسلام‌ تبديل‌ كرده‌ است‌. روزي‌ كه‌ برپايي‌ تظاهرات‌ در آن‌ چون‌ خاري‌ در گلوي‌ زياده‌خواهان‌ و سلطه‌طلبان‌ جهاني‌ گير كرده‌ و برنامه‌هاي‌ آنان‌ در يكپارچه‌ و مقهور كردن‌ خاورميانه‌ را بهم‌ ريخته‌ است‌.

در ادامة‌ جناياتي‌ كه‌ بر ملّت‌ مظلوم‌ فلسطين‌ واقع‌ مي‌شود، رژيم‌ غاصب‌ صهيونيستي‌ همچنان‌ ددمنشانه‌ و با اعمال‌ خشونت‌، ملّتي‌ را از خانه‌ و كاشانة‌ خود آواره‌ مي‌كند و هر روز، در ميان‌ سكوت‌ و گاه‌ تأييد كشورهاي‌ مدعي‌ دفاع‌ از حقوق‌ بشر و بي‌ تفاوتي‌ و غفلت‌ آزاردهنده‌ اغلب‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ كودكان‌ و زنان‌ و پيرمردان‌ و پيرزنان‌ بي‌ گناه‌ را كشتار مي‌كند.

علي‌رغم‌ تمامي‌ مظالم‌ و حمايتهاي‌ بي‌ دريغ‌ شيطان‌ بزرگ‌ از رژيم‌ غاصب‌، مسلمانان‌ آگاه‌ سرزمينهاي‌ اشغالي‌ با دست‌هاي‌ خالي‌ مقاومت‌ افسانه‌اي‌ ملّت‌ فلسطين‌ را رقم‌ مي‌زنند و همة‌ دلخوشي‌ و اميد آنان‌ كه‌ در صحنه‌ هستند به‌ حمايتهاي‌ معنوي‌ امّت‌ بزرگ‌ اسلام‌ است‌.

در شرائط‌ كنوني‌ كه‌ بوش‌، مجدداً به‌ رياست‌ جمهوري‌ آمريكا انتخاب‌ شده‌ و داعية‌ ادامة‌ فشار بر مسلمانان‌ را دارد و در موقعيتي‌ كه‌ به‌ احتمال‌ زياد تغييراتي‌ در كادر رهبري‌ ملّت‌ فلسطين‌ پديدار خواهد شد، اميد است‌ انشاءالله‌ مسلمانان‌ متعهد جهان‌ و به‌ ويژه‌ ملّت‌ هوشيار ايران‌ اسلامي‌ با درك‌ صحيح‌ از شرائط‌ زماني‌، با شركت‌ گسترده‌ در تظاهرات‌ روز جهاني‌ قدس‌ به‌ وظيفه‌ خود عمل‌ كرده‌ و جلوداري‌ خود در رشد معنويت‌ و عدالت‌خواهي‌ را به‌ جهانيان‌ نشان‌ دهند و همچون‌ گذشته‌ نگذارند مقاومت‌ دليرانه‌ ملّتي‌ زجر كشيده‌ فرو كش‌ كند.

توجه‌ به‌ وجود مبارك‌ حضرت‌ ولي‌ عصر(عج‌) به‌ عنوان‌ تنها منجي‌ مظلومان‌ و مستضعفان‌ عالم‌ و استعانت‌ از ساحت‌ مقدسش‌ در مقابله‌ با شياطين‌، در تظاهرات‌ امسال‌ بايد مد نظر همگان‌ باشد.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌‏
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
علي مشكيني