Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز501
دیروز1187
در هفته5227
در ماه21182
مجموع1991406

بازدید کنندگان برخط

3
Online

عضو جامعه مدرسین با بیان این که انقلابی بودن حوزه این نیست که دائما شعار دهیم، گفت: آنچه از یک طلبه فاضل برمی‌آید این است که مشکلات علمی، فنی و فقهی که بر سر راه مسؤولان و نظام هست را بررسی کرده و برای آن‌ها راه حل پیدا کند.


حجت‌الاسلام‌والمسلمین عندلیب همدانی با اشاره به مطالبات رهبر معظم انقلاب در زمینه تحول و انقلابی ماندن حوزه خاطرنشان کرد: ابتدا باید دید که انقلاب چیست تا بتوانیم حوزه انقلابی را تعریف کنیم، انقلاب اسلامی از متن حوزه برخاسته، از سوی فقها هدایت شده و حوزویان نقش اساسی در این انقلاب داشتند.

وی اضافه کرد: البته هیچ شکی نیست که مردم و دانشگاه هم در صحنه بودند و اثر داشتند اما اساس حرکت از حوزه شروع شده است، همان چیزی که در حوزه‌ها علت حدوث انقلاب شد علت بقا است؛ اگر حوزه همانگونه که در شروع نهضت و انقلاب با انقلاب و مردم بود امروز نیز همچنان با انقلاب و مردم باشد، درد مردم را بداند، درد مردم را به مسؤولان برساند، بتواند طرح و برنامه فقهی علمی برای رفع مشکلات مردم ارائه دهد سبب تضمین انقلاب می‌شود.

وی افزود: حوزه انقلابی یعنی حوزه علمیه خودش را از مردم جدا نکند و مطالبات صحیح مردم را به مسؤولان نظام و دولت‌ها ارائه دهد، در عین حالی که از نظام و ارزش‌های آن دفاع می‌کند؛ این اساس چیزی است که به عنوان حوزه انقلابی نامیده می‌شود. (خ-1299)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom