Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز368
دیروز1634
در هفته11175
در ماه7350
مجموع2093705

بازدید کنندگان برخط

5
Online

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، استفاده از ظرفیت بالای حوزه‌ علمیه در جهت دست‌یابی به گام دوم انقلاب اسلامی را ضروری و راهگشا توصیف کرد.

 به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری در آیین رونمایی از آثار پژوهشی مرکز پژوهشی مبنا، به قلم حجت الاسلام و المسلمین محمد جواد مهری، تحت عنوان "نظام دفاعی اسلام از دیدگاه فقه مقارن" و "بررسی نظام تبلیغی اسلام و سیر تطور آن"، ضمن اشاره به گام دوم انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: اقدامات خوبی در جهت تحقق تمدن اسلامی در حال انجام است که دو کتاب حاضر از جمله این تلاش‌هاست و باید توجه داشت که تحقق گام دوم انقلاب در گرو آماده سازی همین مبانی است و بدینوسیله از تلاش‌های مخلصانه حجت الاسلام و المسلمین مهری تقدیر و تشکر دارم.

وی در ادامه به ظرفیت بزرگ حوزه‌های علمیه در علوم مختلف اشاره کرد و افزود: حوزه علمیه امروز متفاوت از گذشته است. فضلای حوزه علمیه ظرفیت‌های فراوانی دارند و این مبالغه گویی نیست. امروزه واقعیت حوزه فراتر از تصورهاست. آنچه امروز رونمایی می‌شود قطره‌ای از دریای حوزه و البته درّ گرانی است که 9 سال از عمر نویسنده محترم صرف تألیف آن شده است.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه به تشریح این دو کتاب پرداخت و افزود: موضوع این کتاب فقه امنیت و نظام دفاعی است که نگاه بلند اسلام در این زمینه را بیان می‌کند. امنیت منحصر در دفاع نظامی نیست و نویسنده محترم در این کتاب جنبه‌های مختلف امنیت از جمله امنیت فرهنگی، نظامی، اجتماعی، فردی، اقتصادی، سیاسی و ایجاد امنیت از طریق جهاد ابتدایی را با خمیر مایه فقهی مورد بررسی قرارداده است. کتاب دوم نیز کتابی جامع است که عناصر بنیادین تبلیغ را به صورت جامع و بنیادی مورد بررسی قرارداده است.

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom