Ayeh

رهنمود

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیت‌الله مصباح یزدی را تسلیت گفتند. متن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است: بسم‌الله الرّحمن الرّحیم با تأسف و تأثر فراوان خبر درگذشت عالم ربانی، فقیه و حکیم مجاهد، آیت‌الله آقای حاج شیخ محمدتقی مصباح یزدی را دریافت کردم. این، خسارتی برای حوزه‌ی علمیه و حوزه‌ی معارف اسلامی است. ایشان متفکری برجسته، مدیری شایسته، دارای زبان گویائی در اظهار حق و پای با استقامتی در صراط مستقیم بودند. خدمات ایشان در تولید اندیشه‌ی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1071
دیروز1725
در هفته2796
در ماه51025
مجموع760165

بازدید کنندگان برخط

11
Online

طرح ها و توطئه های دشمنان برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی راه به جایی نخواهد برد

نیروی انتظامی، جایگاه مهمی در تأمین امنیت کشور دارد

برخی دانشمندان خارجی به جایگاه علمی علامه مصباح یزدی اذعان دارند.

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین ادیانی رئیس عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی، اظهار داشتند: خوشبختانه حضرتعالی با پشتوانه علمی و تجربیاتی که از حوزه های علمیه کسب کرده اید، انتخابی شایسته برای این مسئولیت هستید که امیدواریم این تجربیات علمی و عملی، منجر به تحولات مثبتی در سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی شود.

 رئیس شورای عالی جامعه مدرسین ضمن تقدیر از کارکنان سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی گفتند: «خوشبختانه اکثریت طلاب شاغل در سازمانها و نهادها، افرادی عالم و شایسته هستند» ایشان افزودند: «الحمدالله حجت‌الاسلام ادیانی که سابقه شاگردی علامه مصباح یزدی را داشته‌اند، بار علمی خوبی دارند و زمانی که ایشان، این مسئولیت را پذیرفتند، بنده خیلی خوشحال شدم چرا که در حقیقت ایشان یک سفیر از جانب حوزه علمیه در آن جایگاه می باشند.»

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه، بر اهمیت نقش و جایگاه نیروی انتظامی تأکید کردند و گفتند: «نیروی انتظامی، جایگاه مهمی در تأمین امنیت کشور دارد و البته نقش این نیرو، تنها محدود به داخل کشور نیست و مرزهای کشور را نیز تحت پوشش دارد؛ به عبارت دیگر، نیروی انتظامی هرکجا که لازم باشد از جمله مبارزه با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر و ... ورود پیدا می کند. لذا نیروی انتظامی حق بزرگی حتی بر اروپا و سایر کشورها دارد به خاطر اینکه با این اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر مبازره می‌کند.»

امام جمعه قم همچنین ضمن تأکید بر همکاری و همفکری حوزه های علمیه و جامعه مدرسین با سازمانها و نهادهای نظام مخصوصاً سازمان عقیدتی سیاسی، به طرح ها و برنامه های جامعه مدرسین جهت اجرا در برخی سطوح نظام اشاره کردند و گفتند: در حوزه حدوداً 200 کار ویژه و طرح و برنامه برای اجرا در سطوح نظام تهیه دیده شده که امیدواریم با ارتباط و همکاری بیشتر با مجموعه نهادهای نظام، از این برنامه ها استفاده شود.»

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین با اشاره به جایگاه رفیع آیت الله مصباح یزدی بیان داشتند: «زمانی که علامه مصباح یزدی به اروپا دعوت شدند، در جلسه‌ای آنچنان سخنرانی کردند و مطالب ناب و مفیدی را گفتند که حضار استقبال کم نظیری کردند. حتی از سخنران بعدی هم خواستند که وقتشان را به علامه مصباح بدهند که ایشان با کمال میل پذیرفتند.»

آیت الله حسینی بوشهری ضمن ابراز تأسف از بی مهری برخی ها به حضرت آیت الله مصباح یزدی گفتند: این مسائل باعث تعجب عالمان و دانشمندان خارجی هم می شد به طوری که اظهار می داشتند چرا عده ای به ایشان بی احترامی می کنند. حتی می گفتند مردم علامه مصباح را به خوبی نمی شناسند بلکه ما می‌دانیم که ایشان دارای چه شخصیتی هستند.»

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین  همچنین به اقدامات و مجاهدت های انقلابی رئیس فقید جامعه مدرسین حضرت آیت الله  یزدی اشاره کردند و اظهار داشتند: «قبل از انقلاب آیت الله یزدی منزل به منزل به دیدار مراجع می رفتند و سعی می کردند مسائل را تبیین کنند و مراجع هم بیانیه می دادند و ایشان راه را تا آخر ادامه دادند تا انقلاب به پیروزی رسید.»

 آیت الله حسینی بوشهری افزودند: «زمانی که ساواک حلقه اولیه تشکیل دهندگان جامعه مدرسین را دستگیر می کرد، آیت الله مصباح را نتوانستند دستگیر کنند. در همان دوران ایشان خودشان به تنهایی دو منشور را راه اندازی کردند: یکی منشور بعثت بود و دیگری انتقام.»

ایشان در پایان با اشاره به توطئه های همه جانبه دشمنان برای تضعیف نظام اسلامی، تأکید کردند: « دشمنان ما از اول انقلاب تاکنون طرح ها و توطئه های زیادی را برای ضربه زدن به این نظام مقدس امتحان کرده اند اما به یاری خداوند، رهبری امام و مقام معظم رهبری و همراهی مردم، راه به جایی نبرده و نمی‌برند و ان شاءالله علی رغم همه دشمنی ها، این انقلاب متصل به حکومت حضرت ولی عصر(عج) بشود. »

 

 

 

تاریخ انتشار 1399/10/20

 

 

طلیعه

تصویر مطلبچند سالی است که روزهای 9 تا 19 دی ماه، دهه بصیرت نام گذاری شده است . روزهایی که یادآور دو روز مهم و سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است. 19 دی ماه سال 1356 یادآور تظاهرات مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله توهین آمیز ایران و استعمار سرخ و سیاه به دستور شاه در روزنامه اطلاعات است . مقاله ای که صراحتا بی حجابی را فضیلت و حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع سیاه معرفی و به ساحت امام خمینی‌(ره) اهانت و قیام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی کرده بود . در واکنش به این اهانت، تظاهراتی با رهبری طلاب و...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom