Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز902
دیروز1414
در هفته8654
در ماه37620
مجموع223423

بازدید کنندگان برخط

11
Online

روز شنبه 19 بهمن 1398 آقای مونسان، وزیر محترم میراث فرهنگی و گردشگری و جمعی از مسئولین  و استاندار قم با حضور در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با آیت‌الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین حوز علمیه قم دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار آیت‌الله حسینی بوشهری ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر با توجه به اهمیت موضوع میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی یکی از راهکارهای شکستن تحریم دشمنان را توجه به این سه بخش مهم ارزیابی کردند و افزودند: یکی از نقاط امیدواری در عرصه تحریم همین موضوع گردشگری است که می‌تواند با تلاش شما بزرگواران و در تراز انقلاب اسلامی احیاء و گام‌های مثبتی برداشته شود.

نائب رئیس جامعه مدرسین با اشاره به این که صنایع‌دستی نسل به نسل به ما رسیده است، بیان داشت: کشورهای مختلفی درخواست صنایع‌ دستی ایرانی را دارند که این مهم می‌طلبد برنامه‌ریزی مدونی جهت بازیابی و احیا این صنایع در حال فراموشی داشته باشیم و در آینده نزدیک بتوانیم به کشورهای مختلف صادرات هم انجام دهیم.

عضو خبرگان رهبری در ادامه این جلسه افزود: دشمنان ما با تبلیغات سنگین رسانه‌ای خود درصدد ایران هراسی هستند که متاسفانه ممکن است گاهی برای برخی افراد، ذهنیتی منفی نسبت به ایران و انقلاب به وجود آورد که باید توجه لازم را به این مسائل داشت و از راههای مختلف این ذهنیت منفی را مخصوصا از طریق رایزنی‌های فرهنگی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در کشورهای دیگر برطرف کرد تا شاهد حضور گردشگران از اقصی نقاط جهان در کشور عزیزمان باشیم و از این طریق بتوانیم فضای ایران هراسی را از بین ببریم و فرهنگ ناب اسلامی و شیعی را به همگان عرضه کنیم.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه در بخش دیگری از سخنان خود ابراز داشت: با توجه به حساسیت مردم مؤمن و متدین سراسر کشور باید حساسیت‌ها و نگرانی‌های آنها در بحث گردشگری مورد توجه قرار گیرد که موجب برخی گلایه‌ها و مشکلات فرهنگی در جامعه ما نشود.

آیت‌الله حسینی بوشهری همچنین افزود: در سفرهای مختلف و همچنین دیدارهایی که با مسئولین کشورهای دیگر داشته‌ام ضرورت توجه و برنامه‌ریزی نسبت به گردشگری مذهبی را بارها یادآور شده‌اند و امیدوارم در این رابطه نیز سازوکار دقیقی پیش‌بینی شود که گردشگری مذهبی توسعه و تسهیل بیشتری پیدا کند و علاقه‌مندان به ایران اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی بتوانند استفاده داشته باشند.

امام جمعه شهر مقدس قم با اشاره به بافت تاریخی قم اظهار امیدواری کرد که با حمایت مسئولین امر و تأمین بودجه این بخش‌های ارزشمند شهر مقدس قم مرمت و حفاظت شود و قم علاوه بر مرکز علمی و فقهی جهان اسلام به عنوان یک نماد و شاخص جهانی نیز در این عرصه به جهانیان معرفی شود تا علاوه بر استفاده از جلوه‌های معنوی از جلوه‌های ظاهری و معماری این شهر نیز بهره‌مند شوند؛ که این مهم نیازمند همت و تلاش بیشتر مسئولین استانی و کشوری است تا قم در عرصه‌های جهانی نیز بدرخشد.

ایشان در پایان ضمن اشاره به اهمیت 22 بهمن امسال، اظهار امیدواری کردند مردم عزیز و بزرگ ایران اسلامی بار دیگر با حضور پرشور در راهپیمایی بزرگداشت 22 بهمن، علی‌رغم دشمنی‌ها و خباثت‌های دشمنان بتوانند سربلند و پیروز از این مرحله نیز عبور کنند.

شایان‌ذکر است در ابتدای این دیدار جناب آقای مونسان وزیر محترم میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، گزارشی از برنامه‌ها، فعالیت‌ها و اقدامات پیش روی وزارتخانه متبوع خود را ارائه نمودند.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom